sobota, 9 stycznia 2010

Jak ściągać ZA DARMO z chomikuj.pl

Chomikuj.pl to bardzo fajna sprawa. Po pierwsze mają własnych prawników i potrafią walczyć w sądzie z debilnymi dziennikarzami wyborczej i innymi ludźmi, którzy uważają, że to ich wina, że ich klienci (userzy) trzymają na ich serwerach pliki do których nie mają praw. Po drugie wcale adminom chomikuj.pl nie chce się jakoś ostro szukać takowych plików - wystarczy wejść na pierwsze lepsze foldery z filmami i zobaczyć datę dodania... Po trzecie - ściąganie jest bajecznie tanie. Po czwarte - siedzi tam chyba większość polskich nastolatków, więc można tam znaleźć WSZYSTKO. Nie wiem czemu, ale ludzie poniżej 20 roku życia uważają, że nie warto kasować plików, bo coś się zawsze może przydać. Za moich czasów nie było tak dobrze. A teraz masz takiego chomika i to już w ogóle jest przegięcie :)

Tak więc fajnie, fajnie, ale jak nam żal 3zł za 2GB ściągania to możemy ściągać ZA DARMO. Jak? Ano, jest takie coś jak chomik EDU. Całkowity transfer jest za free. Charakteryzuje się toto jednak tym, że można tam trzymać tylko pliki związane z nauką, żadnych mp3, filmów, pornosów i takich tam strasznych bezeceństw. Ale czy ktoś to sprawdza? Tak, na początku zgłaszasz chomiczka do moderacji, że pretendujesz do takiego tytułu. A potem to już twoja brocha w zasadzie :) Najlepiej wykorzystywać to na zasadzie: używasz opcji "chomikuj", coby kopiować filmy czy tam co Ci sie podoba z innych chomików. Jak film jest na twoim koncie EDU to sobie go ściągasz. Za darmo oczywiście. Ba, nawet logować/rejestrować/cudować się nie trzeba. Wydaje mi się ponadto, że dopóki jest on w zahasłowanym folderku, albo niewidocznym, to też nikt się nie przyczepi. Zresztą... kto tam się czegokolwiek czepia? A transfer max mi poszedł dziś 800kB/s więc chyba warto :)

Jak zacząć? Ściągnij jakieś materialy na temat jakiejs dziedziny, nie wiem, nauki języka hiszpańskiego, programowania w C++ i ścieme walnij że to forum twojego roku :P Po kilku dniach przechodzisz weryfikację i masz konto no limitet :)

7 komentarzy:

Krzysiek pisze...

Meen, a co ty, już dropboxa zapchałeś, że musisz chomika kantować?

PrzemCio pisze...

lepiej, torrenty mi się znudziły - czasami ciężko tam coś znaleźć, a na chomikach to czasami oczy przecieram co ludzie trzymają... ostatnio znalazłem pdfa z instrukcją jak zrobić sobie antenę do wifi baaardzo dalekiego zasięgu, bez dodatkowego wzmacniacza, wszystko oparte na dobre wyliczenia... podstawy teorii pola się kłaniają, a tam już gotowiec... tylko trzeba by mieć trochę miedzi i wycinarki jakieś, frezarki, nie wiem sam, nie znam się :)

Jakub Milczarek pisze...

Ciekawe podejście do problemu. Zastanawiam się tylko, czy przypadkiem jak więcej osób opisze w sieci (podobnie do Ciebie) jak omijać "zabezpieczenia" chomika, to nie zacznie się wprowadzanie większych ograniczeń na ten pełny dostęp?

Anonimowy pisze...

Sposób już nie działa. Po przyznaniu statusu zdążyłem pobrać tylko kilka "niedozwolonych" plików i odebrali mi status edu (około 3 godziny po ściągnięciu) :/

Anonimowy pisze...

mi ostatnio wpadło w łapy muzykazchomika.pl ale nie wiem ile to się utrzyma a po za tym jest tylko do muzyki : /

Anonimowy pisze...

i co działa to jeszcze, bo już czekam ponad tydzień i nic

HackCore pisze...

Aktualnie działającym programem hackerskim
do doładowywania Za Darmo transferu oraz punktów
jest Chomik Hack 2013. Zapraszam:
http://ChomikHack2013.blogspot.com/

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...